IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Acanthosoma haemorrhoidale



Beskid Wschodni
Ostrów (FA21), Przemyśl (FA21)
Beskid Zachodni
Grabina (CA21), Janowice (DA82), Myślenice, I (DA22), Nowy Sącz (DV79), Pogorzany (DA41), Poręba Wielka (DV39), Ptaszkowa (DV99), Rabka (DV29)
Góry Świętokrzyskie
Święty Krzyż (EB03), Zapusty (EB03)
Nizina Mazowiecka
Arkadia (DC37), Las Bielański (DC99), Podkowa Leśna (DC87)
Nizina Sandomierska
Niepołomice (DA44)
Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99), Janowiec Wielkopolski (XU64), Osowa Góra (XT29), Poznań, I (XU30), Puszcza Zielonka (XU42)
Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57)
Pobrzeże Bałtyku
Charnowo (XA24), Czołpino (XA46), Dołgie Małe (XA36), Dziwnów (VV88), Gdańsk (CF42), Gdańsk, Brzeźno (CF43), Góra Rowokół (XA45), Kluki (XA56), Łeba (XA66), Rowy (XA35), Sarbinowo Morskie (WA61), Słowiński PN, I (XA46), Smołdziński Las (XA46)
Podlasie
Mielnik (FD30)
Pojezierze Mazurskie
Susz (CE95)
Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05), Cisiny (CE03), Dobrcz (CE00), Goleniów (VV83), rez. Wierzchlas (CE02), Zakrzewska Osada (XV61), Zalesiczki (XA33)
Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94), Białowieża, I (FD94), Puszcza Białowieska, I (FD94)
Roztocze
Hucisko, II (FB40), Kąty (FB41), Kosobudy (FB41), rez. Bukowa Góra, I (FB30), rez. Nart (FB40), Zwierzyniec, II (FB30)
Sudety Wschodnie
Biskupia Kopa, I (XR76), Jarnołtówek (XR77), Masyw Śnieżnika (XR36), Trzebinia, I (XR87)
Sudety Zachodnie
Góry Stołowe (WR99), Jelenia Góra, Cieplice (WS43), Kamienna Góra (WS72)
Śląsk Dolny
Ligota Wielka (XR49), Opole (YS01), Wrocław, I (XS46), Wrocław, Osobowice (XS36), Wrocław, Szczytniki (XS46), Wrocław, Wojnów (XS46)
Śląsk Górny
Bytom, I (CA58), Ligota Tworkowska (CA04), Lipowiec, I (CA84), Piekary Śląskie (CA58), Pogorzyce (CA85), Świerklaniec (CA59), Wilkowice, I (CA48), Zbrosławice (CA38)
Tatry
Polana Rogoźniczańska (DV15)
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Dolina Sąspowska (DA16), Kraków (DA24), Kraków, Zwierzyniec (DA14), Ojców (DA16), Okopy (DA16), Prądnik (DA25), Skała Krukowskiego (DA16), Skamieniały Wędrowiec (DA16)
Wyżyna Lubelska
Puławy (EB69)
Wyżyna Małopolska
Bogucice (DA79), Grabowiec (DA79), Lasków (DB41), Sielec (DA39)
Wzgórza Trzebnickie
Ose (XS89),

Dane na podstawie:
Weigel J.A.V. 1806, Siebold C.T. 1839, Schilling P.S. 1844, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Brischke C.G.A. 1871, Stobiecki S. 1886, Kotula B. 1890, Teicher T. 1893, Brischke C.G.A. 1894, Kuhlgatz T. 1901, Smreczyński S. 1906b, Szulczewski A. 1908, Schumacher F. 1911b, Schumacher F. 1912a, Szulczewski A. 1913, Stobiecki S. 1915, Schmidt E. 1928, Scholz M.F.R. 1931, Karl O. 1935, Strawiński K. 1936, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Polentz G. 1944, Strawiński K. 1949, Smreczyński S. 1954, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1956b, Kosicki S. 1958, Fedorko J. 1959, Stichel W. 1960, Kasprowicz A. 1963, Strawiński K. 1964a, Strawiński K. 1974, Lis J.A. 1987a, Kowalczyk J.K. et Śliwiński Z. 1988, Lis J.A. 1989a, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Skórka S. 1994, Trojan P. et al. 1994, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Korcz A. 2000, Korcz A. 2003, Lis B. et al. 2004, Chłond D. et Gorczyca J. 2006, Hebda G. et Lis B. 2007, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2008, Chłond D. et Gorczyca J. 2009, Lis B. et Lis J.A. 2009, Korcz A. 2010b, Hebda G. 2011, Lis J.A. et al. 2012, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013, Wrzesińska D. et al. 2013, Tarnawski D. 2013a

Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2017