IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Apolygus lucorum




Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Przemyśl (FA21, Smreczyński S. 1908a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Beskid Zachodni
Kossowa (CA93, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Stary Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Bieszczady
Jawornik (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ustrzyki Górne, I (FV24, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), Radziejowice (DC66, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska T. 1982, Hałka-Wojciechowicz E. 1996, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Warszawa, Reguły (DC98, Obarski J. 1960, Obarski J. 1961, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Nizina Sandomierska
Puszcza Niepołomicka (DA53, Smreczyński S. 1906b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baranowo (XU21, Burdajewicz S. 1993, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2005, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dęby Szlacheckie (CC39, Obarski J. 1961, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Głogowiec (CC98, Korcz A. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Inowrocław (CD15, Obarski J. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Klęka (XT67, Obarski J. 1960, Obarski J. 1961, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Plewiska (XU20, Korcz A. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz A. 1963), Poznań, I (XU30, Korcz A. 1986, Baranowski T. et al. 1988, Korcz A. 2000, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Raciborów (CC98, Korcz A. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Sokołów (CD80, Obarski J. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Strykowo (XT18, Miczyńska Z. et al. 1961, Obarski J. 1961, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szamotuły (XU03, Korcz A. 1993), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Buniewice (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Charnowo (XA24, Karl O. 1935, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Chłapowo (CF37, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Chrząszczewo (VV87, Lis J.A. et Lis B. 1994b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Czerwona Szopa (XA46, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Czołpino (XA46, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gdańsk (CF42, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kluki (XA56, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Pustynka (XA56, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Smołdzino (XA45, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Świnoujście (VV57, Wagner E. 1941a, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Podlasie
Budne Żarnowo (FE12, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, I (DE65, Mikołajski M. 1961c, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Wagner E. 1941a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz S. et Nowacka W. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ostrowieckie Błota (XA01, Karl O. 1935, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Recz (WV30, Karl O. 1935, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Słupsk (XA33, Karl O. 1935, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Widzino (XA23, Karl O. 1935, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94, Strawiński K. 1956b, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Hamernia (FA59, Strawiński K. 1956a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Józefów (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Machnów (FA88, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1966a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Radynia (XR95, Hebda G. et Lis B. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda G. 2002a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Starowice (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jelenia Góra (WS53, Scholtz H. 1847, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Śląsk Dolny
Legnica (WS87, Polentz G. 1944, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Stobrawa PK (XS83, Łęgowski D. 2009, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Węgliniec (WS18, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Katowice, I (CA56, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Markotów Duży (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Mysłowice, I (CA66, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Pniowiec (CA49, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zakrzów, I (BA97, Obarski J. 1960, Obarski J. 1961, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki M. 1868, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czajowice (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Czyżówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Julianka (CB92, Gorczyca J. 1994a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1906b, Stobiecki S. 1915, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Smreczyński S. 1906b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Krzeszowice (DA05, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Młyn Krzemienia (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Okopy (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Poręba, Ojcowski PN (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), rez. Sokole Góry (CB72, Gorczyca J. 1994a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Wąwóz Wawrzonowy Dół (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Felin (FB17, Ziarkiewicz T. 1976a, Ziarkiewicz T. 1976b), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa A. 1971, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lublin, I (FB07, Obarski J. 1938, Ziarkiewicz T. 1957, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Płotycze (FB89, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Poleski PN (FC50, Piotrowski W. 1994), Puławy (EB69, Obarski J. 1938), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Rudnik (FB18, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Turka (FB18, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1957b, Ziarkiewicz T. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wólka Wytycka (FC50, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wyżyna Małopolska
Łódź (CC93, Kowalczyk J.K. 1996), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987, Gorczyca J. et Wolski A. 2011),


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018