IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Aradus cinnamomeus



Beskid Wschodni
Ostrów (FA21), Przemyśl (FA21)
Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32), Czchów (DA71), Głogoczów (DA12), Gruszów (DA42), Izdebnik (DA12), Kasina Wielka (DA30), Melsztyn (DA62), Pawlikowice (DA33), Piwniczna (DV77), Wierchomla (DV87)
Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03), Łysa Góra, I (EB03), Uroczysko Przylaski (DB94)
Nizina Mazowiecka
Skierniewice (DC45)
Nizina Sandomierska
Kozłów, II (EA34), Puszcza Niepołomicka (DA53), Stalowa Wola (EB70), Tarnów (DA93)
Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65), Bydgoszcz, II (CD09), Czarnowska Górka k. Czarnów (VU82), Dębice, II (CD62), Janowiec Wielkopolski (XU64), Kobylnica (XU41), Kościan (XT17), Łęczyca (CC76), Nowogród Bobrzański, I (WT13), Nowy Tomyśl (WT79), Poznań, I (XU30), Puszcza Zielonka (XU42), Szubin (XU87), Toruń (CD37), Wągrowiec (XU45), Wielkopolski PN (XT29)
Pobrzeże Bałtyku
Choczewo (XA86), Czołpino (XA46), Gdańsk (CF42), Hel (CF55), Kanał Gardno-Łeba (XA46), Rowy (XA35), Słowiński PN, I (XA46)
Podlasie
Knyszyn (FE20), Wisznice (CF54)
Pojezierze Mazurskie
Augustów (FE36), Błędowo (EF21), Jezioro Wigry (FE38), Leśnictwo Dylewo (ED29), Olsztyn, I (DE65)
Pojezierze Pomorskie
Biały Zdrój (WV60), rez. Bielinek nad Odrą (VU46), Słupsk (XA33)
Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94), Białowieża, I (FD94), Hajnówka (FD74), Starzyna (FD73)
Roztocze
Gorajec (FB31), Hamernia (FA59), Józefów (FA49), Kruglik (FB40), Nowiny (FA59), rez. Bukowa Góra, I (FB30), Susiec (FA58), Zwierzyniec, II (FB30), Zwierzyniec, Wygwizdów (FB30)
Śląsk Dolny
Suchy Bór (BB91), Wrocław, Osobowice (XS36)
Śląsk Górny
Brusiek (CB40), Brynek (CA39), Bytom, I (CA58), Chełmek (CA75), Katowice, I (CA56), Katowice, Murcki (CA56), Libiąż (CA75), Polanka Wielka (CA73), Pustynia Błędowska (CA97), Regulice (CA94), rez. Kamienna Góra (BA99), Świerklaniec (CA59)
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Częstochowa (CB63), Kraków (DA24), Kraków, Borek Fałęcki (DA24), Kraków, Mydlniki (DA24), Kraków, Park Twardowskiego (DA14), Kraków, Podgórki (DA14), Kraków, Przegorzały (DA14), Nowa Wieś, I (DA24), Ogrodzieniec (CA98), Rabsztyn, II (DA07)
Wyżyna Lubelska
Janów Lubelski (EB91), Kazimierz Dolny (EB68), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08), Męćmierz (EB68), Michałówka (EB69), Opoka (EB63), Turka (FB18), Wólka Gołębska (EC60)
Wyżyna Małopolska
Sielec (DA39), Sobków (DB61)
Wzgórza Trzebnickie
Nieszkowice (XS19), Ostrzeszów, okolice (YS09), Pierusza (XS29),

Dane na podstawie:
Siebold C.T. 1839, Stobiecki S. 1886, Kotula B. 1890, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1910b, Szulczewski A. 1913, Schumacher F. 1913b, Stobiecki S. 1915, Gail K. 1922, Borkowski W. 1923, Strawiński K. 1925, Scholz M.F.R. 1931, Engel H. et Hedicke H. 1934, Karl O. 1935, Strawiński K. 1936, Engel H. 1938, Strawiński K. 1939, Smreczyński S. 1954, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1956b, Fedorko J. 1959, Cmoluchowa A. 1960, Piasecka J. 1960, Stichel W. 1960, Strawiński K. 1962, Mikołajski M. 1962b, Kasprowicz A. 1963, Strawiński K. 1963, Cmoluchowa A. 1964, Strawiński K. 1964a, Strawiński K. et Surmacz W. 1966, Schnaider Z. et Sierpiński Z. 1967, Schnaider Z. 1968, Burzyński J. 1971, Cmoluchowa A. 1971, Lechowski L. 1987, Lis J.A. 1987a, Lis J.A. 1987b, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. 1990c, Kubisz D. 1992, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Skórka S. 1994, Lis J.A. et Lis B. 1997, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Dobrowolski M. et Popowska-Nowak E. 1999, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Korcz A. 2003, Łęgowski D. et Lis B. 2008, Lis B. et Lis J.A. 2009, Hebda G. et Rutkowski T. 2013, Hebda G. et Rutkowski T. 2015, Taszakowski A. et Szczepański W. 2015, Hebda G. et al. 2016b

Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2017