IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Beosus maritimus



Beskid Wschodni
Ostrów (FA21), Przemyśl, Lipowica (FA21), Przemyśl, Winna Góra (FA21)
Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32), Krzyszkowice (DA22), Wieliczka (DA33)
Nizina Mazowiecka
Szymanów, I (DC57)
Nizina Sandomierska
Rzeszów (EA74), Tarnów, Góra Św. Marcina (EA03), Tarnów, Piaskowa Góra (DA94)
Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Duninów (CD92), Łęczyca (CC76), Potoczek (WT71)
Pobrzeże Bałtyku
Hel (CF55)
Podlasie
Parczew (FC32)
Pojezierze Mazurskie
Kujawy (CD67)
Roztocze
Zwierzyniec, II (FB30)
Sudety Zachodnie
Jedlina Zdrój (WS92)
Śląsk Dolny
Kopalina (XS84), Pątnów Legnicki (WS67), Wrocisławice (XS06), Wrocław, Karłowice (XS46), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46), Wrocław, Osobowice (XS36), Wrocław, Popowice (XS36), Wrocław, Rakowiec (XS46), Wrocław, Swojczyce (XS46), Wzgórza Strzegomskie (WS94)
Śląsk Górny
Bobrek (CA74), Bukowica (CA84), Bytom, I (CA58), Chełmek (CA75), Wojciechów (CB13)
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kobylany (DA15), Kraków, Bielany (DA14), Kraków, Borek Fałęcki (DA24), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14), Kraków, Kosocice (DA23), Kraków, Krzemionki (DA14), Kraków, Panieńskie Skały (DA14), Kraków, Przegorzały (DA14), Kraków, Sikornik (DA14), Przedmość, II (CB26), Rząska (DA15)
Wyżyna Lubelska
Chełm (FB76), Łuszczów (FB28), Opoka (EB63), Piotrków Pierwszy (FB15), Wandzin (FB19), Wytyczno (FB59),

Dane na podstawie:
Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Stobiecki S. 1886, Kotula B. 1890, Smreczyński S. 1906b, Stobiecki S. 1915, Scholz M.F.R. 1931, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Smreczyński S. 1954, Fedorko J. 1957, Strawiński K. 1965b, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966, Strawiński K. 1966b, Cmoluchowa A. 1971, Lechowski L. 1987, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Łęgowski D. et Lis B. 2008, Noga P. et Lis B. 2015

Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2017