IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Elasmostethus interstinctus




Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Przemyśl (FA21, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Dobroniów (DA41, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Janowice (DA82, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b, Lis J.A. et al. 2012), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012), Pogorzany (DA41, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b, Lis J.A. et al. 2012), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012)

Bieszczady
Baligród (EV96, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Komańcza (EV76, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Mchawa (EV96, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1977, Lis J.A. et al. 2012)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a, Lis J.A. et al. 2012)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, II (DV26, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012), Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), Kampinos (DC69, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Otwock (EC27, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Lis J.A. et al. 2012), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Lis J.A. et al. 2012), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936, Lis J.A. et al. 2012), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz E. 1996)

Nizina Sandomierska
rez. Szklarnia (FB01, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1998, Lis J.A. et al. 2012), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913, Lis J.A. et al. 2012), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. et al. 2012), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908, Lis J.A. et al. 2012), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994, Lis J.A. et al. 2012), Ruda Milicka (XT51, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Szadek (CC14, Strawiński K. 1936, Lis J.A. et al. 2012)

Pieniny
Góry Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012), Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012)

Pobrzeże Bałtyku
Czołpino (XA46, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012), Dąbki (WA82, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012), Dołgie Małe (XA36, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012), Dziwna (VV88, Lis J.A. 1992, Lis J.A. et al. 2012), Gdańsk (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960, Lis J.A. et al. 2012), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012), Góry Sowie (XA46, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012), Grębowo (VV97, Schmidt E. 1928, Lis J.A. et al. 2012), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008, Lis J.A. et al. 2012), Jastrzębia Góra, I (CF28, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012), kanał Gardno-Łeba (XA46, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012), Kluki (XA56, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012), Puck (CF36, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012), Rowy (XA35, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012), Smołdzino (XA45, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012), Smołdziński Las (XA46, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012)

Podlasie
Downary Plac (FE12, Lis J.A. et al. 1995, Lis J.A. et al. 2012)

Pojezierze Mazurskie
Czerwony Dwór (EE79, Stichel W. 1960, Lis J.A. et al. 2012), Popielno (EE45, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski M. 1962a, Lis J.A. et al. 2012)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901, Lis J.A. et al. 2012), Cisiny (CE03, Kosicki S. 1958, Lis J.A. et al. 2012), Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928, Lis J.A. et al. 2012), Recz (WV30, Karl O. 1935, Lis J.A. et al. 2012), rez. Wierzchlas (CE02, Kosicki S. 1958, Lis J.A. et al. 2012), Słupsk (XA33, Karl O. 1935, Lis J.A. et al. 2012), Szczecin (VV71, Schmidt E. 1928, Lis J.A. et al. 2012), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94, Strawiński K. 1949, Lis J.A. et al. 2012), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Lis J.A. et al. 2012), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Trojan P. et al. 1994, Lis J.A. et al. 2012)

Roztocze
Hosznia Ordynacka (FB22, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lis J.A. et al. 2012), Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a, Lis J.A. et al. 2012), Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lis J.A. et al. 2012), Susiec (FA58, Strawiński K. 1956a, Lis J.A. et al. 2012), Tarnawa (FB13, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lis J.A. et al. 2012), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a, Lis J.A. et al. 2012)

Sudety Wschodnie
Biskupia Kopa, II (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Lis J.A. et al. 2012), Dębowiec (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007, Lis J.A. et al. 2012), Jarnołtówek (XR77, Hebda G. et Lis B. 2007, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Kłodzko (XR18, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. et al. 2012), Rozumice (YR14, Hebda G. et Kocorek A. 2012), Średnia Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. et al. 2012), Głuszyca (WS91, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. et al. 2012), Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. et al. 2012), Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893, Lis J.A. et al. 2012), Masyw Szrenicy (WS32, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Suchawa (WS82, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Szczawno Zdrój (WS82, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. et al. 2012)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Gorzucha (XS65, Assmann A. 1854, Lis J.A. et al. 2012), Kobiela (XS60, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Lis J.A. et al. 2012), Ligota Wielka (XR49, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. et al. 2012), Złotoryja (WS66, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. et al. 2012)

Śląsk Górny
Gliwice (CA37, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Kędzierzyn-Koźle (CA08, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Ligota Dolna, II (BA99, Lis B. et Lis J.A. 2009), Miedary (CA49, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Orzesze (CA45, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), Płaza (CA95, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), rez. Żabie Doły (CA57, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Musik K. 2010, Lis J.A. et al. 2012), Świerklaniec (CA59, Chłodny J. 1978, Lis J.A. 1987a, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Zagórze (CA84, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Zgoń (CA45, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012)

Tatry
Boczań (DV25, Smreczyński S. 1908a, Lis J.A. et al. 2012), Dolina Białego (DV25, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012), Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004, Lis J.A. et al. 2012), Dolina ku Dziurze (DV25, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Bobrowa (CB35, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Chełmowa Góra, I (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Kraków (DA24, Nowicki M. 1868, Łomnicki M. 1882, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012), Kraków, Płaszów (DA34, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et al. 2012), Nowa Wieś, I (DA24, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012), Ojców (DA16, Waga A. 1857, Chłond D. et Gorczyca J. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Polana Goplana (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Prądnik (DA25, Chłond D. et Gorczyca J. 2006), Szczyglice (DA15, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Wąwóz Korytania (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009)

Wyżyna Lubelska
Felin (FB17, Ziarkiewicz T. 1976a, Lis J.A. et al. 2012), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Lis J.A. et al. 2012), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990, Lis J.A. et al. 2012), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006, Lis J.A. et al. 2012), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963, Lis J.A. et al. 2012), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992, Lis J.A. et al. 2012)

Wyżyna Małopolska
Dębina (DA69, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Lubiaszów (DB29, Strawiński K. 1936, Lis J.A. et al. 2012), Lubochnia (DC31, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Ruda Pabianicka (CC92, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959, Lis J.A. et al. 2012)

Wzgórza Trzebnickie
Kotowice (XS37, Polentz G. 1943, Lis J.A. et al. 2012),


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018