IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Eurydema dominulus



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91), Góra Karczmarowa (FA11), Górna Ropa (EV17), Iwonicz (EV59), Jasło (EA31), Panieński Czub (EA80), Przemyśl (FA21), Ustrzyki Dolne (FV17)
Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99), Barcice (DV78), Bieńkowice (DA32), Głogoczów (DA12), Korbielów (CV89), Krynica (DV97), Lachowice (CA90), Maków Podhalański (DA00), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40), Niedźwiedź (DV39), Nowy Sącz (DV79), Poręba Wielka (DV39), Ptaszkowa (DV99), Raba Wyżna (DV29), Rabka (DV29), Rytro (DV78), Rzeczanów (DV78), Sieniawa (DV28), Skawa (DV29), Słotwina (DA73), Toporzysko (DV19), Wrząsowice (DA23), Zawoja (CA90), Żegiestów (DV87)
Bieszczady
Jabłonki (EV95), Wetlina (FV04)
Kotlina Nowotarska
Zakopane (DV26)
Nizina Sandomierska
Grodkowice (DA43), Momoty Dolne (EB90), Ostrykowiec (FV28), Sandomierz (EB51), Tarnów (DA93), Zaleszany (EB61), Zawada k. Dębicy (EA34)
Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99), Duninów (CD92), Głogów (WT72), Koło (CC38), Puszcza Zielonka (XU42)
Pieniny
Czertezik (DV57), Krościenko nad Dunajcem (DV57)
Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk (CF42), Strzelinko (XA24), Wolin (VV67)
Podlasie
Wólka Piaseczna (FE13)
Pojezierze Mazurskie
Czerwony Dwór (EE79), Nowa Wieś, II (DE74), Ruciane (EE34), Świętajno (EE88), Zimna (EE42)
Pojezierze Pomorskie
Cisiny (CE03), Goleniów (VV83), Kłobucko (VV81), Łysiec (XA33), rez. Wierzchlas (CE02), Słupsk (XA33), Szczecin (VV71)
Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94), Białowieża, I (FD94), Puszcza Białowieska, III (FD84)
Roztocze
Grele (FB40), Łabunie (FB61), Margole (FA39), Zwierzyniec, II (FB30)
Sudety Wschodnie
Kłodzko (XR18), Lądek Zdrój, II (XR37)
Sudety Zachodnie
Staniszów (WS53)
Śląsk Dolny
Ligota Wielka (XR49), Wrocław, I (XS46)
Śląsk Górny
Alwernia (CA94), Balin (CA85), Brzezinka (CA27), Chełmek (CA75), Katowice, Murcki (CA56), Młoszowa (CA95), Mysłowice (CA66), Mysłowice, I (CA66), Oblaszki (CA95), Regulice (CA94), rez. Dolina Żabnika (CA86), Sławięcice (CA19), Świerklaniec (CA59), Tworóg (CB30), Zawadzkie (CB21)
Tatry
Dolina Kościeliska (DV15), Tatry (DV25)
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków (DA24), Sąspów (DA16)
Wyżyna Lubelska
Felin (FB17), Gródek (GB03), Janów Lubelski (EB91), Michałówka (EB69), Puławy (EB69), Ruda Czechowska (EB69), Sławin (FB08), Wandzin (FB19), Wronów (EC70)
Wyżyna Małopolska
Goszcza (DA35), Sielec (DA39)
Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09),

Dane na podstawie:
Weigel J.A.V. 1806, Siebold C.T. 1839, Schilling P.S. 1844, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Nowicki M. 1870a, Brischke C.G.A. 1871, Kotula B. 1890, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1910b, Schumacher F. 1911a, Szulczewski A. 1913, Stobiecki S. 1915, Tenenbaum S. 1921, Schmidt E. 1928, Scholz M.F.R. 1931, Karl O. 1935, Ruszkowski J.W. 1935, Strawiński K. 1949, Strawiński K. 1953, Smreczyński S. 1954, Strawiński K. 1956b, Strawiński K. 1956c, Piasecka J. 1957, Ziarkiewicz T. 1957, Strawiński K. 1957a, Strawiński K. 1957b, Strawiński K. 1957c, Kosicki S. 1958, Strawiński K. 1958a, Fedorko J. 1959, Strawiński K. 1959c, Stichel W. 1960, Strawiński K. 1960, Strawiński K. 1963, Strawiński K. 1964a, Strawiński K. 1965b, Strawiński K. 1966a, Lis J.A. 1987a, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. 1990a, Skórka S. 1994, Lis J.A. et Lis B. 1994c, Lis J.A. et al. 1995, Lis J.A. et Lis B. 1997, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Lis J.A. 2000, Lis B. et al. 2002, Chłond D. et al. 2005, Lis B. et Lis J.A. 2009, Hebda G. 2011, Kędzior M. et al. 2012, Taszakowski A. 2012a

Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2017