IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Eurydema ornata




Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953, Lis J.A. 1990a)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis J.A. 1990a, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Dzięgielów (CA30, Lis J.A. 1990a)

Nizina Mazowiecka
Brudzyński PK (DD03, Abraszewska-Kowalczyk A. et Kowalczyk J.K. 2002), Łomna (DD80, Bilewicz-Pawińska T. 1960, Bilewicz-Pawińska T. 1965, Bilewicz-Pawińska T. 1967, Lis J.A. 1990a), Michalin (EC17, Lis J.A. 1990a), Otwock (EC27, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Pomiechówek (DD81, Smreczyński S. 1954, Lis J.A. 1990a), Skierniewice (DC45, Ruszkowski J.W. 1933, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1939, Lis J.A. 1990a), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1961a, Bilewicz-Pawińska T. 1965, Lis J.A. 1990a), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1990a)

Nizina Sandomierska
Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a, Lis J.A. 1990a), Zaleszany (EB61, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. 1990a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baranowo (XU21, Burdajewicz S. 1993), Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913, Schumacher F. 1913b, Lis J.A. 1990a), Bydgoszcz, I (BD99, Lis J.A. 1990a), Dakowy Mokre (XT09, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Lis J.A. 1990a), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908, Lis J.A. 1990a), Klęka (XT67, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Lis J.A. 1990a), Koło (CC38, Ruszkowski J.W. 1935, Strawiński K. 1939, Lis J.A. 1990a), Kórnik (XT49, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Lis J.A. 1990a), Papowo Toruńskie (CD48, Cmoluch Z. 1960, Lis J.A. 1990a), Poznań, Malta (XU30, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. 1990a), Promno (XU51, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. 1990a), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Puszczykowo (XT29, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. 1990a), Szadek (CC14, Strawiński K. 1936, Lis J.A. 1990a), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. 1990a), Zielona Góra (WT35, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. 1990a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960, Lis J.A. 1990a, Ciechanowski M. et al. 2008)

Podlasie
Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966, Lis J.A. 1990a)

Pojezierze Mazurskie
Jezioro Hańcza (FF11, Lis J.A. 1990a), Klewki (DE75, Mikołajski M. 1961c, Lis J.A. 1990a), ¦więtajno (EE88, Strawiński K. 1957a, Lis J.A. 1990a), Zimna (EE42, Stichel W. 1960, Lis J.A. 1990a)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901, Lis J.A. 1990a), Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928, Lis J.A. 1990a), Le¶no Górne (VV62, Schmidt E. 1928, Lis J.A. 1990a), Recz (WV30, Karl O. 1935, Lis J.A. 1990a), rez. Bielinek nad Odr± (VU46, Michalk O. 1934, Lis J.A. 1990a), Szczecin, Klucz (VV71, Schmidt E. 1928, Lis J.A. 1990a), Szczecin, Zaborsko (WU09, Schmidt E. 1928, Lis J.A. 1990a)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Lis J.A. 1990a)

Roztocze
Florianka (FB40, Tenenbaum S. 1921, Lis J.A. 1990a), Hamernia (FA59, Strawiński K. 1956a, Lis J.A. 1990a), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a, Lis J.A. 1990a), rez. Szum (FA58, Strawiński K. 1959b, Lis J.A. 1990a), Susiec (FA58, Strawiński K. 1956a, Lis J.A. 1990a)

Sudety Wschodnie
Złoty Potok (XR87, Lis J.A. 1990a)

Sudety Zachodnie
Dorzecze Bystrzycy (XR17, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Lis J.A. 1990a), Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Karkonosze (WS53, Stichel W. 1923, Stichel W. 1960, Lis J.A. 1990a), Paszowice (WS85, Schumacher F. 1912a, Lis J.A. 1990a), Zielonka (WS92, Schumacher F. 1912a, Lis J.A. 1990a)

¦l±sk Dolny
Bieniowice (WS88, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. 1990a), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Ligota Wielka (XR49, Lis J.A. 1990a), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania C. et al. 1976a, Lis J.A. 1990a), Rzymówka (WS76, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Lis J.A. 1990a), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann A. 1854, Lis J.A. 1990a)

¦l±sk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), D±b (CA75, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1987a, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Ujazd, I (CA18, Polentz G. 1943, Lis J.A. 1990a, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Wojciechów (CB13, Lis J.A. et Lis B. 1998a)

Tatry
(DV25, Nowicki M. 1867, Lis J.A. 1990a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Bobrowa (CB35, Lis B. et Lis J.A. 2009), Krzeszowice (DA05, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a), Przedmo¶ć, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmo¶ć, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. 1990a)

Wyżyna Lubelska
Felin (FB17, Ziarkiewicz T. 1957, Ziarkiewicz T. 1962, Lis J.A. 1990a), Goł±b (EC60, Cmoluchowa A. 1971, Lis J.A. 1990a), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c, Lis J.A. 1990a), Kazimierz Dolny (EB68, Lis J.A. 1990a), Lublin, Czechów (FB08, Ziarkiewicz T. 1957, Lis J.A. 1990a), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c, Strawiński K. 1963, Lis J.A. 1990a), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963, Lis J.A. 1990a), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006), rez. Su¶le Wzgórza (KR89, Lis B. et Lis J.A. 2009), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Sławin (FB08, Ziarkiewicz T. 1957, Lis J.A. 1990a), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1956c, Fedorko J. 1957, Ziarkiewicz T. 1958, Lis J.A. 1990a), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963, Lis J.A. 1990a), Wronów (EC70, Strawiński K. 1963, Lis J.A. 1990a), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971, Lis J.A. 1990a)

Wyżyna Małopolska
Chotel Czerwony (DA78, Lis J.A. 1990a), Jędrzejów (DB41, Karczewski J. 1962, Lis J.A. 1990a), Łódź (CC93, Lis J.A. 1990a, Kowalczyk J.K. 1996), Miechów (DA37, Lis J.A. 1990a), Pińczów (DA69, Lis J.A. 1990a), Polesie Konstantynowskie (CC83, Strawiński K. 1936, Lis J.A. 1990a), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Lis J.A. 1990a), Rytwiany (EA19, Lis J.A. 1990a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959, Lis J.A. 1990a), Uniejów, Rędziny (DA28, Lis J.A. 1990a)

Wzgórza Trzebnickie
Borów (XS29, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. 1990a), Czerńczyce (XS47, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Lis J.A. 1990a), Oborniki ¦l±skie (XS38, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Lis J.A. 1990a),


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018