IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Eurygaster maura




Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953, Lis J.A. et al. 2012), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890, Lis J.A. et al. 2012), Tylawa (EV75, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Zarzecze (FA13, Krasucki A. 1919, Lis J.A. et al. 2012)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012), Dobczyce (DA32, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012), Istebna (CV49, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b, Lis J.A. et al. 2012), Korbielów (CV89, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et al. 2012), Myślenice, I (DA22, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Naściszowa (DV79, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Niedźwiedź (DV39, Smreczyński S. 1910b, Lis J.A. et al. 2012), Nowy Sącz (DV79, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Ponice (DV29, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b, Lis J.A. et al. 2012), Radocza (CA93, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Roztoka Wielka (DV97, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Tęgoborze (DA70, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Tuł (CA30, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Żegiestów (DV87, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012)

Bieszczady
Komańcza (EV76, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Połonina Caryńska (FV14, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Ustrzyki Górne, II (FV23, Lis J.A. 1989a, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Wetlina (FV04, Lis J.A. 1989a, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a, Lis J.A. et al. 2012), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a, Lis J.A. et al. 2012)

Kotlina Nowotarska
Nowy Targ (DV28, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012)

Nizina Mazowiecka
Anin (EC18, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), Dziekanów Leśny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1965, Lis J.A. et al. 2012), Łomianki (DC99, Bilewicz-Pawińska T. et Pankanin-Frańczyk M. 1995, Lis J.A. et al. 2012), Łomna (DD80, Bilewicz-Pawińska T. 1965, Lis J.A. et al. 2012), Otwock (EC27, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Podkowa Leśna (DC87, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014), Sieraków, II (DC89, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Skierniewice (DC45, Ruszkowski J.W. 1933, Strawiński K. 1936, Obarski J. 1938, Strawiński K. 1939, Lis J.A. et al. 2012), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1959, Bilewicz-Pawińska T. 1961a, Bilewicz-Pawińska T. 1965, Lis J.A. et al. 2012), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012)

Nizina Sandomierska
Damienice (DA53, Tomków M. 1977, Lis J.A. et al. 2012), Horyniec (FA66, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Kłaj (DA53, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Leżajsk (FA06, Nowicki M. 1868, Lis J.A. et al. 2012), Niepołomice (DA44, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012), Pawłosiów (FA13, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Rzeszów (EA74, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Borszewice (CC62, Strawiński K. 1936, Lis J.A. et al. 2012), Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913, Lis J.A. et al. 2012), Bydgoszcz, I (BD99, Ruszkowski J.W. 1950, Lis J.A. et al. 2012), Ciechocinek (CD55, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b, Lis J.A. et al. 2012), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. et al. 2012), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908, Lis J.A. et al. 2012), Konin (CC18, Ruszkowski J.W. 1935, Mrówczyński M. et al. 2005, Lis J.A. et al. 2012), Łopienno (XU64, Szulczewski A. 1913, Lis J.A. et al. 2012), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. et al. 2012), PK Międzyrzecza Warty i Widawki (CB49, Lis B. et Lis J.A. 2009), Promno (XU51, Kasprowicz A. 1963, Lis J.A. et al. 2012), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994, Lis J.A. et al. 2012), Swadzim (XU11, Korcz A. et al. 1993, Lis J.A. et al. 2012), Szamotuły (XU03, Korcz A. 1993), Szynkielów (CB49, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Środa (XT58, Ruszkowski J.W. 1950, Lis J.A. et al. 2012), Turew (XT27, Karg J. 1975, Trojan P. 1989, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Winnogóra (WU84, Korcz A. et al. 1993, Lis J.A. et al. 2012), Wolsztyn (WT77, Ruszkowski J.W. 1950, Lis J.A. et al. 2012), Zielona Góra (WT35, Schumacher F. 1912a, Gruhl K. 1929, Lis J.A. et al. 2012), Żagań (WT21, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012)

Pieniny
Pieniny (DV57, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), wsch. cz. Pienińskiego PN (DV67, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960, Lis J.A. et al. 2012), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Gdynia, II (CF35, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008, Lis J.A. et al. 2012), Karwieńskie Błoto (CF17, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Łojszyno (VV77, Lis J.A. et Lis B. 1994a, Lis J.A. et al. 2012), Potynia (XA44, Karl O. 1935, Lis J.A. et al. 2012), Przybinin (XA46, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012), Słowiński PN, I (XA46, Lis B. et Lis J.A. 2009), Smołdzino (XA45, Korcz A. 2003, Lis J.A. et al. 2012), Smołdziński Las (XA46, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Strzelinko (XA24, Karl O. 1935, Lis J.A. et al. 2012), Wisełka (VV78, Lis J.A. et Lis B. 1994a, Lis J.A. et al. 2012)

Podlasie
Budne Żarnowo (FE12, Lis J.A. et al. 1995, Lis J.A. et al. 2012), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995, Lis J.A. et al. 2012), Kolonia Krzecze (FE23, Lis J.A. et al. 1995, Lis J.A. et al. 2012), Mielnik (FD30, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Osowiec (FE02, Lis J.A. et al. 1995, Lis J.A. et al. 2012), Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966, Lis J.A. et al. 2012), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995, Lis J.A. et al. 2012), Wroceń (FE23, Lis J.A. et al. 1995, Lis J.A. et al. 2012)

Pojezierze Mazurskie
Czerwony Dwór (EE79, Stichel W. 1960, Lis J.A. et al. 2012), Jezioro Mikołajskie (EE35, Chłond D. et al. 2007, Lis J.A. et al. 2012), Popielno (EE45, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Rominta (FE02, Stichel W. 1960, Lis J.A. et al. 2012), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a, Lis J.A. et al. 2012)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901, Lis J.A. et al. 2012), Bruskowskie Bagno (XA24, Karl O. 1935, Lis J.A. et al. 2012), Dębsko (WV50, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928, Lis J.A. et al. 2012), Łysomice (XA42, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Moczyły (VV60, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Ostrowieckie Błota (XA01, Karl O. 1935, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Piła, I (XV82, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Płazowo (XV93, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Recz (WV30, Karl O. 1935, Lis J.A. et al. 2012), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1934, Engel H. 1938, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis B. 2010a, Lis J.A. et al. 2012), rez. Wierzchlas (CE02, Kosicki S. 1958, Lis J.A. et al. 2012), Szczecin (VV71, Schmidt E. 1928, Lis J.A. et al. 2012), Widzino (XA23, Karl O. 1935, Lis J.A. et al. 2012), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a), Zamrzenica (XV93, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Żukowo (CF22, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94, Strawiński K. 1949, Lis J.A. et al. 2012), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Hebda G. 2011, Lis J.A. et al. 2012)

Roztocze
Aleksandrów (FA39, Tenenbaum S. 1921, Lis J.A. et al. 2012), Górecko (FA49, Tenenbaum S. 1921, Strawiński K. 1959b, Lis J.A. et al. 2012), Hamernia (FA59, Tenenbaum S. 1921, Lis J.A. et al. 2012), Józefów (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lis J.A. et al. 2012), Kąty II, Wieprzecka Góra (FB40, Lis B. et Lis J.A. 2009), Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lis J.A. et al. 2012), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a, Lis J.A. et al. 2012), Pasieki (FA69, Tenenbaum S. 1921, Lis J.A. et al. 2012), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996, Lis J.A. et al. 2012), Smoryń (FB21, Tenenbaum S. 1921, Lis J.A. et al. 2012), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b, Lis J.A. et al. 2012), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921, Lis J.A. et al. 2012), Wieprzecka Góra (FB40, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1966a, Lis J.A. et al. 2012)

Sudety Wschodnie
Dobieszów (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007, Lis J.A. et al. 2012), Góra Klasztorna (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007, Lis J.A. et al. 2012), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Lis J.A. et al. 2012), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda G. et Lis B. 2007, Lis J.A. et al. 2012), Masyw Śnieżnika (XR36, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Sienna (XR36, Gierlasiński G. 2017b), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007, Lis J.A. et al. 2012)

Sudety Zachodnie
Dańczów (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Duszniki Zdrój (WR98, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Jedlina Zdrój (WS92, Assmann A. 1854, Lis J.A. et al. 2012), Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b), Kudowa Zdrój (WR88, Assmann A. 1854, Lis J.A. et al. 2012), Lewin Kłodzki (WR98, Gierlasiński G. 2016b)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Assmann A. 1854, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Chrząstowice (BB91, Pytlik E. et al. 2017), Dąbrowa Niemodlińska (XS91, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989b, Hebda G. 2006, Lis J.A. et al. 2012), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006, Lis J.A. et al. 2012), Kamień Śląski (BB90, Hebda G. 2006, Lis J.A. et al. 2012), Kietrz, I (BA85, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Legnica (WS87, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Ligota Wielka (XR49, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Opole (YS01, Skora H. et al. 2013), Popielów (XS93, Schumacher F. 1912a, Lis J.A. et al. 2012), Rzymówka (WS76, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Lis J.A. et al. 2012), Sobótka (XS24, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. et al. 2012), Śliwice (XR59, Assmann A. 1854, Lis J.A. et al. 2012), Turawa (BB92, Konciała M. et Lis B. 2013), Wrocisławice (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Lis J.A. et al. 2012)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Tomków M. 1977, Lis J.A. et al. 2012), Bażany (CB03, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Bogacica (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Chrzanów (CA85, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Dąb (CA75, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Jełowa (BB93, Cieśliczka A. et Lis B. 2015), Kędzierzyn-Koźle (CA08, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Kluczbork (CB05, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Krasiejów (CB01, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Libiąż (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Mikołów, Jamna (CA55, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Molna (CB32, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Ostrowy (CB52, Chłodny J. 1978, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), PK Góra św. Anny (BA99, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Lis J.A. et al. 2012), Polanka Wielka (CA73, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Pszczyna (CA53, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005, Lis J.A. et al. 2012), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Lis J.A. et al. 2012), rez. Łężczok (CA05, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Sumina (CA15, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Hebda G. 2006, Lis J.A. et al. 2012), Świerklaniec (CA59, Tomków M. 1977, Chłodny J. 1978, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Trzebinia, II (CA95, Tomków M. 1977, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Wojciechów (CB13, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012), Zabrze (CA47, Lis B. et Kacica A. 2016), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis J.A. et al. 2012)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Bolechowice (DA15, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012), Chełmowa Góra, I (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Czajowice (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Czatkowice (DA05, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012), Czerna (DA05, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012), Czyżówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Dolina Paduch (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Kobylany (DA15, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012), Kraków (DA24, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et al. 2012), Krzeszowice (DA05, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et al. 2012), Lepianka Czajowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Młyn Krzemienia (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN (DA16, Chłond D. 2006, Lis J.A. et al. 2012), Ojców (DA16, Lis J.A. 1989a, Chłond D. et Gorczyca J. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Polana Goplana (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Poręba, Ojcowski PN (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Rząska (DA15, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012), Skała Górczyna (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skała Jonaszówka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skała Krukowskiego (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Wąwóz Korytania (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b, Lis J.A. et al. 2012), Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Załęcze Wielkie (CB36, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Lis J.A. et al. 2012), Gołąb (EC60, Cmoluchowa A. 1971, Lis J.A. et al. 2012), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c, Lis J.A. et al. 2012), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1957, Lis J.A. et al. 2012), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Lis J.A. et al. 2012), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Lis J.A. et al. 2012), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa A. 1971, Lis J.A. et al. 2012), Kruszyna (EB81, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Lublin, Czechów (FB08, Ziarkiewicz T. 1957, Lis J.A. et al. 2012), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960, Lis J.A. et al. 2012), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Lis J.A. et al. 2012), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c, Lis J.A. et al. 2012), Okale (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Lis J.A. et al. 2012), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971, Lis J.A. et al. 2012), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Lis J.A. et al. 2012), Poleski PN (FC50, Piotrowski W. 1994, Lis J.A. et al. 2012), Puławy (EB69, Strawiński K. 1958b, Strawiński K. 1963, Lis J.A. et al. 2012), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990, Lis J.A. et al. 2012), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 2004, Lis J.A. et al. 2012), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006, Lis J.A. et al. 2012), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński K. 1959a, Lis J.A. et al. 2012), rez. Suśle Wzgórza (KR89, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000, Lis J.A. et al. 2012), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963, Lis J.A. et al. 2012), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992, Lis J.A. et al. 2012), Sławin (FB08, Ziarkiewicz T. 1957, Lis J.A. et al. 2012), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1984, Lis J.A. et al. 2012), Turka (FB18, Lechowski L. 1984, Lis J.A. et al. 2012), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1955b, Strawiński K. 1956c, Fedorko J. 1957, Ziarkiewicz T. 1957, Strawiński K. 1957b, Ziarkiewicz T. 1958, Lis J.A. et al. 2012), Włostowice (EB69, Strawiński K. 1963, Lis J.A. et al. 2012), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963, Lis J.A. et al. 2012), Wólka Wytycka (FC50, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Lis J.A. et al. 2012), Wronów (EC70, Strawiński K. 1963, Lis J.A. et al. 2012), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971, Lis J.A. et al. 2012)

Wyżyna Małopolska
Bogucice (DA79, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Chotel Czerwony (DA78, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Chroberz (DA68, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Dobieszków (DC04, Tończyk G. et al. 2010, Lis J.A. et al. 2012), Dobromierz (DB25, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Grabowiec (DA79, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Imielnik Stary (DC04, Tończyk G. et al. 2010, Lis J.A. et al. 2012), Jeżowiec (DB25, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Jeżowiec k. Dobromierza (DB25, Lis B. et Lis J.A. 2009), Jędrzejów (DB41, Karczewski J. 1962, Lis J.A. et al. 2012), Kołków (DA69, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Korytnica (DB61, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Kruszewiec (DB59, Strawiński K. 1936, Lis J.A. et al. 2012), Krzyżanowice (DA68, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Łódź (CC93, Strawiński K. 1933, Lis J.A. et al. 2012), Łysa Góra, II (EB51, Strawiński K. 1958a, Lis J.A. et al. 2012), Michałów (DA69, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Rączki (DB25, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Lis B. 2012), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009, Lis J.A. et al. 2012), rez. Murawy Dobromierskie (DB25, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis J.A. et al. 2012), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959, Lis J.A. et al. 2012), Skorocice (DA78, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012), Winiary (DA78, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. et al. 2012)

Wzgórza Trzebnickie
Malin (XS47, Assmann A. 1854, Lis J.A. et al. 2012), Nieszkowice (XS19, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Ose (XS89, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Lis J.A. et al. 2012), Pierusza (XS29, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Skarszyn (XS58, Assmann A. 1854, Lis J.A. et al. 2012), Smogorzówek (XS19, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Węglewice (CB09, Lis J.A. et Lis B. 1997, Lis J.A. et al. 2012),


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018