IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Heterogaster urticae




Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953)

Nizina Mazowiecka
Józefów k. Warszawy (EC17, Smreczyński S. 1954), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936), Skierniewice, Zwierzyniec (DC35, Strawiński K. 1936), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954)

Nizina Sandomierska
Jarosław (FA24, Stobiecki S. 1915), Kłaj (DA53, Stobiecki S. 1915), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Łęczyca (CC76, Smreczyński S. 1954), Zduny (XT62, Studziński A. et Małachowska D. 1973)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954)

Podlasie
Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Wroceń (FE23, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
¦więtajno (EE88, Strawiński K. 1957a)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Hosznia Ordynacka (FB22, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Zwierzyniec, Wygwizdów (FB30, Strawiński K. 1956a)

Sudety Zachodnie
Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Dolny
Kopalina (XS84, Scholz M.F.R. 1931), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Przybków (WS86, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Biskupice Widawskie (XS46, Assmann A. 1854), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Assmann A. 1854), Wrocław, Osobowice (XS36, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et Lis B. 1998a), ¦wierklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Wojciechów (CB13, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków (DA24, Nowicki M. 1868, Łomnicki M. 1882, Smreczyński S. 1954), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Błonia (DA24, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Wawel (DA24, Stobiecki S. 1915), Kraków, Wola Duchacka (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1886), Rz±ska (DA15, Smreczyński S. 1906b), Tyniec (DA14, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1984)

Wyżyna Małopolska
rez. Góry Pieprzowe (EB51, Strawiński K. 1958b), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959),


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018