IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Hoplomachus thunbergii



Beskid Wschodni
Przemyśl (FA21)
Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99), Gorce (DV39), Jordanów (DA10), Kasina Wielka (DA30), Krynica (DV97), Myślenice, I (DA22), Niedźwiedź (DV39), Piwniczna (DV77), Poręba Wielka (DV39), Przydonica (DA80), Rabka (DV29), Śnieżnica (DA30), Zawoja (CA90)
Kotlina Nowotarska
Jaszczurówka (DV25)
Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06), Szymanów, I (DC57)
Nizina Sandomierska
Tarnów (DA93)
Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65), Kobylnica (XU41)
Pieniny
Czorsztyn, Zamek (DV57)
Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk (CF42)
Podlasie
Dolistowo (FE33), Mielnik (FD30), Wólka Piaseczna (FE13)
Pojezierze Mazurskie
Pisz (EE54), Świętajno (EE88)
Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60), Recz (WV30), rez. Bielinek nad Odrą (VU46), Słupsk (XA33)
Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94)
Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79), Józefów (FA49), Lasowce (FB40), Ulów (FA69), Zwierzyniec, II (FB30)
Sudety Wschodnie
Lipy k. Prudnika (XR87), Masyw Śnieżnika (XR36), Zopowy (XR95)
Sudety Zachodnie
Jedlina Zdrój (WS92)
Śląsk Dolny
Gogolin (BA89), Wrocław, I (XS46), Złotoryja (WS66)
Śląsk Górny
Mikołów (CA55), Pustynia Błędowska (CA97), rez. Żabie Doły (CA57), Szymiszów, I (CA09)
Tatry
Dolina Kościeliska (DV15), Kopieniec Wielki (DV25), Olczyska (DV25), Tatry (DV25)
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Dolina Sąspowska (DA16), Galeria Rzeźby (DA15), Kraków (DA24), Nowa Wieś, I (DA24), Olsztyn, II (CB72), Poręba, Ojcowski PN (DA16), Przedmość, I (CB16), Przedmość, II (CB26), Zabugaje (DA16)
Wyżyna Lubelska
Dobre (EB68), Gołąb (EC60), Kaniwola (FB49), Kazimierz Dolny (EB68), Krężnica Jara (FB06), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08), Łuszczów (FB28), Męćmierz (EB68), Opoka (EB63), Podgórz (EB68), Rudnik (FB18), Sawin (FB68), Sobianowice (FB18), Turka (FB18), Zaklików (EB72)
Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69), rez. Miedzianka (DB53),

Dane na podstawie:
Assmann A. 1854, Brischke C.G.A. 1871, Smreczyński S. 1906b, Enderlein G. 1908, Smreczyński S. 1908a, Smreczyński S. 1910b, Szulczewski A. 1913, Stobiecki S. 1915, Tenenbaum S. 1921, Scholz M.F.R. 1931, Scholz M.F.R. 1933, Stichel W. 1933, Engel H. et Hedicke H. 1934, Karl O. 1935, Engel H. 1938, Wagner E. 1941a, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1956, Strawiński K. 1957a, Cmoluchowa A. 1960, Stichel W. 1960, Kasprowicz A. 1963, Cmoluchowa A. 1964, Strawiński K. 1964a, Strawiński K. 1966a, Strawiński K. 1966c, Cmoluchowa A. 1971, Herczek A. 1982, Herczek A. 1983, Herczek A. 1987, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987, Lechowski L. 1987, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Herczek A. 1989, Lechowski L. 1989b, Cmoluchowa A. et Mielewczyk S. 1990, Gorczyca J. 1991, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. 1994a, Lis J.A. et al. 1995, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Kerzhner I.A. et Josifov M. 1999, Gorczyca J. et Lis J.A. 2000, Lis B. et al. 2002, Chłond D. et Gorczyca J. 2004, Lis B. et al. 2004, Gorczyca J. 2004a, Gorczyca J. 2004d, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005, Hebda G. 2006, Gorczyca J. 2007, Hebda G. et Lis B. 2007, Chłond D. et Gorczyca J. 2009, Walczyk E. 2009, Musik K. 2010, Hebda G. 2011, Noga P. et Lis B. 2015, Hebda G. et Ścibor R. 2016

Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2017