IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Lopus decolor



Beskid Wschodni
Górna Ropa (EV17), Przemyśl (FA21)
Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99), Buczkowice (CA51), Gorce (DV39), Grybów (DV99), Kasina Wielka (DA30), Maków Podhalański (DA00), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40), Poręba Wielka (DV39), Śnieżnica (DA30), Żegiestów (DV87)
Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03)
Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27), Nowy Targ (DV28), Zakopane (DV26)
Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54), Teresin (DC58)
Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65), Kobylnica (XU41), Łopuchowo (XU43), Milicz (XT51), Osowa Góra (XT29), Uzarzewo (XU41)
Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57)
Pobrzeże Bałtyku
Dziwna (VV88), Gdańsk (CF42), Hel (CF55), Jastrzębia Góra, I (CF28), Międzywodzie (VV78), Słowiński PN, I (XA46), Tupadły (CF27)
Podlasie
Budne Żarnowo (FE12), Dolistowo (FE33), Mielnik (FD30)
Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65), Świętajno (EE88)
Pojezierze Pomorskie
Gwda Wielka (XV15), Kalisz Pomorski (WV60), Recz (WV30), Słupsk (XA33), Zakrzewska Osada (XV61)
Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94), Puszcza Białowieska, I (FD94)
Roztocze
Podlesie (FB22), rez. Wieprzec (FB51), Ulów (FA69), Zwierzyniec, II (FB30)
Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87), Jarnołtówek (XR77), Stara Morawa (XR37), Stronie Śląskie (XR37), Trzebinia, I (XR87)
Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43)
Śląsk Dolny
Górażdże (BB80), Legnica (WS87), Nowe Kolnie (XS83), Wrocław, I (XS46)
Śląsk Górny
Alwernia (CA94), Ligota Dolna, I (CB05), Pustynia Błędowska (CA97), rez. Dolina Żabnika (CA86), rez. Żabie Doły (CA57), Strzemieszyce (CA87), Żyglinek (CA59)
Tatry
Kopieniec Wielki (DV25), Olczyska (DV25), Sarnia Skała (DV25), Tatry (DV25)
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków (DA24), Olsztyn, II (CB72), Poręba, Ojcowski PN (DA16), Przedmość, I (CB16), Przedmość, II (CB26)
Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18), Gołąb (EC60), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08), Turka (FB18), Wandzin (FB19), Wólka Gołębska (EC60)
Wyżyna Małopolska
Kruszewiec (DB59), Lubania (DC72), Pińczów (DA69), rez. Miedzianka (DB53), Sielec (DA39),

Dane na podstawie:
Siebold C.T. 1839, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Brischke C.G.A. 1871, Enderlein G. 1908, Smreczyński S. 1908a, Smreczyński S. 1910b, Schumacher F. 1913b, Tenenbaum S. 1921, Scholz M.F.R. 1931, Stichel W. 1933, Karl O. 1935, Strawiński K. 1936, Wagner E. 1941a, Polentz G. 1944, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1956, Strawiński K. 1956b, Strawiński K. 1956c, Strawiński K. 1957a, Strawiński K. 1957b, Fedorko J. 1959, Cmoluchowa A. 1960, Stichel W. 1960, Strawiński K. 1962, Mikołajski M. 1962d, Kasprowicz A. 1963, Strawiński K. 1963, Strawiński K. 1964a, Strawiński K. 1966a, Cmoluchowa A. 1971, Herczek A. 1982, Herczek A. 1987, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987, Lechowski L. 1987, Gorczyca J. et Herczek A. 1989, Lis J.A. 1989b, Cmoluchowa A. et Mielewczyk S. 1990, Gorczyca J. 1991, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Trojan P. et al. 1994, Gorczyca J. 1994a, Burdajewicz S. et Nowacka W. 1995, Lis J.A. et al. 1995, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. 1999, Kerzhner I.A. et Josifov M. 1999, Gorczyca J. et Lis J.A. 2000, Gorczyca J. 2001, Lis B. et al. 2002, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Burski M. 2003, Celary W. 2003, Korcz A. 2003, Gorczyca J. 2004a, Gorczyca J. 2004d, Chłond D. et al. 2005, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006, Gorczyca J. 2007, Hebda G. et Lis B. 2007, Łęgowski D. et Lis B. 2008, Chłond D. et Gorczyca J. 2009, Łęgowski D. 2009, Walczyk E. 2009, Musik K. 2010, Hebda G. 2011, Kędzior M. et al. 2012, Taszakowski A. 2012a, Lis B. et Dubiel G. 2013, Tarnawski D. 2013a, Hanus K. et Lis B. 2014, Noga P. et Lis B. 2015, Gierlasiński G. 2017b

Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2017