IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Rhacognathus punctatus



Beskid Wschodni
Górna Ropa (EV17), Ostrusza (EA01), Rakutowa (EA01)
Beskid Zachodni
Borzęta (DA22), Głogoczów (DA12), Janowice (DA82)
Kotlina Nowotarska
Nowy Targ (DV28)
Nizina Mazowiecka
Michalin (EC17), Warszawa, Młociny (DC99)
Nizina Sandomierska
Pawłosiów (FA13), Pełkinie (FA14), rez. Szklarnia (FB01)
Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65), Duninów (CD92), Głogów (WT72), Oborniki (XU23), Poznań, Dębina (XU30), Puszcza Zielonka (XU42)
Pobrzeże Bałtyku
Czołpino (XA46), Dołgie Małe (XA36), Gdańsk (CF42), Hel (CF55), Łeba (XA66), Tupadły (CF27), Wydma Czołpińska (XA46)
Podlasie
Goniądz (FE12), Parczew (FC32)
Pojezierze Mazurskie
rez. Redykajny (DE66), Świętajno (EE88), Zimna (EE42)
Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83), Ostrowieckie Błota (XA01)
Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94), Białowieża, I (FD94), Puszcza Białowieska, I (FD94), Puszcza Białowieska, III (FD84)
Roztocze
Hamernia (FA59), Łabunie (FB61), Zwierzyniec, II (FB30)
Sudety Wschodnie
Lądek Zdrój, I (XR38)
Sudety Zachodnie
Szklarska Poręba (WS33)
Śląsk Dolny
Przedborze (WS88), Węgliniec (WS18), Wrocław, I (XS46)
Śląsk Górny
Alwernia (CA94), Brynek (CA39), Bukowno (CA87), Bytom, I (CA58), Chełmek (CA75), Lubliniec (CB31), Przezchlebie (CA38), Regulice (CA94), Stolarzowice (CA48), Świerklaniec (CA59), Tarnowskie Góry (CA49), Wilkowice, I (CA48), Zbrosławice (CA38), Żarki (CA84)
Tatry
(DV25), Dolina Białego (DV25), Dolina Kościeliska (DV15)
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14), Kraków, Borek Fałęcki (DA24), Kraków, Panieńskie Skały (DA14), Nowa Wieś, I (DA24), Ojców (DA16), Olkusz (CA97)
Wyżyna Lubelska
Janów Lubelski (EB91), rez. Zawadówka (FB66), Sawin (FB68), Wandzin (FB19), Wólka Gołębska (EC60), Zaklików (EB72)
Wyżyna Małopolska
Jędrzejów (DB41), Sielec (DA39)
Wzgórza Trzebnickie
Mienice (XS38),

Dane na podstawie:
Weigel J.A.V. 1806, Siebold C.T. 1839, Schilling P.S. 1844, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Nowicki M. 1868, Brischke C.G.A. 1871, Łomnicki M. 1882, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b, Schumacher F. 1911b, Schumacher F. 1912a, Szulczewski A. 1913, Schumacher F. 1913a, Stobiecki S. 1915, Tenenbaum S. 1921, Schmidt E. 1928, Scholz M.F.R. 1931, Karl O. 1935, Strawiński K. 1949, Smreczyński S. 1954, Strawiński K. 1956b, Piasecka J. 1957, Strawiński K. 1957a, Fedorko J. 1959, Stichel W. 1960, Strawiński K. 1960, Mikołajski M. 1962a, Kasprowicz A. 1963, Strawiński K. 1963, Strawiński K. 1965b, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966, Strawiński K. 1966b, Karczewski J. 1967, Cmoluchowa A. 1971, Lis J.A. 1987a, Lis J.A. 1987b, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. 1990a, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Skórka S. 1994, Trojan P. et al. 1994, Lis J.A. et al. 1995, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1998, Hebda G. 1998a, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000, Korcz A. 2003, Lis B. et Lis J.A. 2009, Hebda G. 2011, Taszakowski A. 2012a, Gierlasiński G. 2017b

Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2017