IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Scolopostethus affinis



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59), Prałkowce (FA21), Przemy¶l, Lipowica (FA21), Przemy¶l, Winna Góra (FA21), Zarzecze (FA13)
Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99), Bieńkowice (DA32), Jankówka (DA33), Kasina Wielka (DA30), Krzyszkowice (DA22)
Góry ¦więtokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03)
Kotlina Nowotarska
Zaskale (DV27)
Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06), Szymanów, I (DC57), Topola Królewska (CC77)
Nizina Sandomierska
Puszcza Niepołomicka (DA53), Tarnów, Góra ¦w. Marcina (EA03)
Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65), Duninów (CD92), Łęczyca (CC76), Puszcza Zielonka (XU42)
Pieniny
Czorsztyn (DV57), Niedzica (DV47)
Pobrzeże Bałtyku
Braniewo (DF22), D±bki (WA82), Lisi Jar (CF28), Słowiński PN, I (XA46), Stegna (CF72)
Pojezierze Mazurskie
Jezioro Bełdany (EE34), Jezioro Wigry (FE38), Kobrzyniec Nowy (CD87), Olsztyn, Posorty (DE65), ¦więtajno (EE88)
Pojezierze Pomorskie
Recz (WV30), Słupsk (XA33), Wieszyno (XA33), Zakrzewska Osada (XV61)
Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94), Białowieża, I (FD94)
Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79), Łabunie (FB61), rez. Bukowa Góra, I (FB30), Susiec (FA58), Wólka Łosiniecka (FA68), Zwierzyniec, II (FB30)
Sudety Wschodnie
Nowa Morawa (XR36), Trzebinia, I (XR87)
Sudety Zachodnie
Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43), Szczawno Zdrój (WS82), Zawidów (WS05)
¦l±sk Dolny
Legnica (WS87), Leszczyna (WS65), Miękinia (XS27), P±tnów Legnicki (WS67), Sobótka (XS24), Strzegom, Góra Szeroka (WS94), ¦lęża (XS13), Wrocław, I (XS46)
¦l±sk Górny
Bobrek (CA74), Chełmek (CA75), Oleszka (BA99), Racibórz (CA05), Szymiszów, I (CA09), Wodzisław ¦l±ski (CA14)
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05), Kobylany (DA15), Kraków (DA24), Kraków, Bielany (DA14), Kraków, Borek Fałęcki (DA24), Kraków, Czarna Wie¶ (DA24), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14), Kraków, Nowa Wie¶ (DA24), Kraków, Olsza (DA24), Kraków, Panieńskie Skały (DA14), Kraków, Podgórki (DA14), Kraków, Przegorzały (DA14), Kraków, Sikornik (DA14), Kraków, Zwierzyniec (DA14), Ojców (DA16), Przedmo¶ć, I (CB16)
Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03), Janów Lubelski (EB91), Łuszczów (FB28), Michałówka (EB69), Puławy (EB69), Ruda Czechowska (EB69), Wandzin (FB19), Wólka Gołębska (EC60)
Wyżyna Małopolska
Jędrzejów (DB41), rez. Góry Pieprzowe (EB51), Sielec (DA39)
Wzgórza Trzebnickie
Pierusza (XS29), Skarszyn (XS58),

Dane na podstawie:
Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Nowicki M. 1868, Stobiecki S. 1883, Stobiecki S. 1886, Kotula B. 1890, Brischke C.G.A. 1891, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1910b, Szulczewski A. 1913, Stobiecki S. 1915, Krasucki A. 1919, Scholz M.F.R. 1931, Karl O. 1935, Strawiński K. 1953, Smreczyński S. 1954, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1956b, Fedorko J. 1957, Strawiński K. 1957a, Strawiński K. 1957c, Strawiński K. 1958b, Fedorko J. 1959, Strawiński K. 1959b, Strawiński K. 1959c, Piasecka J. 1960, Strawiński K. 1960, Strawiński K. 1962, Mikołajski M. 1962d, Strawiński K. 1963, Strawiński K. 1964a, Strawiński K. 1965b, Strawiński K. 1966b, Strawiński K. 1966e, Lechowski L. 1987, Lechowski L. 1989b, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Skórka S. 1994, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis B. et al. 2002, Hebda G. 2003, Korcz A. 2003, Chłond D. et Gorczyca J. 2006, Hebda G. 2006, Chłond D. et al. 2007, Hebda G. et Lis B. 2007, Soika G. et Łabanowski G. 2010, Hebda G. et Rutkowski T. 2013, Tarnawski D. 2013a, Noga P. et Lis B. 2015

Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2017