IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Trapezonotus dispar




Beskid Wschodni
Hureczko (FA31, Kotula B. 1890), Prałkowce (FA21, Kotula B. 1890), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890, Smreczyński S. 1908a), Przemyśl, Lipowica (FA21, Stobiecki S. 1886), Przemyśl, Szechynie (FA41, Kotula B. 1890), Przemyśl, Trzy Krzyże (FA21, Kotula B. 1890), Przemyśl, Winna Góra (FA21, Kotula B. 1890), Przemyśl, Wzniesienie (FA21, Kotula B. 1890), Przemyśl, Zasanie (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Wieliczka (DA33, Stobiecki S. 1886)

Nizina Sandomierska
Tarnów, Góra Św. Marcina (EA03, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Gorzewo (XU64, Szulczewski A. 1913)

Pobrzeże Bałtyku
Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński K. 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a)

Sudety Wschodnie
Tylna Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Śląsk Dolny
Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931), Złotoryja (WS66, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886), Dąb (CA75, Stobiecki S. 1886), Gromiec (CA74, Stobiecki S. 1886), Jagienieckie Łąki (YS03, Hebda G. et Mazur M.A. 2010b), Libiąż (CA75, Stobiecki S. 1886), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886)

Tatry
Dolina Małej Łąki (DV25, Smreczyński S. 1954), Dolina za Bramką (DV25, Smreczyński S. 1954), Łysanki (DV25, Smreczyński S. 1954), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński S. 1954), Tatry (DV25, Łomnicki M. 1882), Toporowy Staw (DV25, Smreczyński S. 1954), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1954), Czyżówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Dubie (DA05, Stobiecki S. 1915), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Kosocice (DA23, Smreczyński S. 1954), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886), Polana Goplana (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Sąspów (DA16, Smreczyński S. 1906b), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886)

Wyżyna Lubelska
Wandzin (FB19, Fedorko J. 1957)

Wyżyna Małopolska
Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997),


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018