IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW       

Tritomegas bicolor



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91), Przemyśl (FA21), Przemyśl, Lipowica (FA21)
Beskid Zachodni
Dobczyce (DA32), Krzyszkowice (DA22), Melsztyn (DA62), Nowy Sącz (DV79)
Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03)
Nizina Mazowiecka
Brwilno (DD02), Obory (EC16), Skierniewice (DC45), Szymanów, I (DC57), Teresin (DC58), Warszawa, I (EC08), Zaborówek (DC79)
Nizina Sandomierska
Kidałowice (FA23), Kłaj (DA53), Łańcut (EA84), Niepołomice (DA44), Pawłosiów (FA13), Rzeszów (EA74), Sandomierz (EB51), Tarnów (DA93)
Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65), Dziewicza Góra, I (XU31), Głogówek (YR08), Janowiec Wielkopolski (XU64), Łęczyca (CC76), Otusz (XU00), Poznań, Dębiec (XU20), Poznań, Dębina (XU30), Poznań, Golęcin (XU20), Puszcza Zielonka (XU42), Sycyn Dolny (XU13), Szamotuły (XU03), Turew (XT27), Uzarzewo (XU41), Winna Góra (XT68)
Pobrzeże Bałtyku
Buniewice (VV88), Chrząszczewo (VV87), Gdańsk (CF42), Góra Rowokół (XA45), Puck (CF36), Strzelinko (XA24)
Podlasie
Goniądz, Szkoła (FE12)
Pojezierze Mazurskie
Klewki (DE75), Olsztyn, Posorty (DE65)
Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83), Raduń (VU47), Recz (WV30), rez. Bielinek nad Odrą (VU46), rez. Wierzchlas (CE02), Siadło Dolne (VV61), Stary Przylep (VU99), Szczecin, Niemierzyn (VV62), Widzino (XA23)
Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94), Białowieża, I (FD94), Czerlonka (FD84), Hajnówka (FD74), Puszcza Białowieska, I (FD94)
Roztocze
Bliżów (FB40), Górecko Stare (FA49), Hamernia (FA59), Józefów (FA49), Kąty (FB41), Korhynie (FA78), Łabunie (FB61), Machnów (FA88), rez. Jarugi (FB41), Stoki (FB40), Tarnawa (FB13), Zwierzyniec, II (FB30)
Sudety Wschodnie
Pokrzywna (XR77), Prudnik (XR87), Radynia (XR95)
Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43), Jelenia Góra, Cieplice (WS43)
Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29), Gogolin (BA89), Groszów (WS66), Legnica (WS87), Leszczyna (WS65), Ligota Wielka (XR49), Motyczyn (WS97), Opole (YS01), Przybków (WS86), Suchy Bór (BB91), Wrocław, I (XS46), Ząbkowice Śląskie (XS20)
Śląsk Górny
Bobrek (CA74), Bycina (CA28), Bytom, I (CA58), Chełmek (CA75), Dąb (CA75), Kamieniec k. Zbrosławic (CA38), Katowice, Murcki (CA56), Lipowiec, I (CA84), Molna (CB32), Płaza (CA95), rez. Kamienna Góra (BA99), Strzelce Opolskie (CA09), Szymiszów, I (CA09), Zbrosławice (CA38)
Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czatkowice (DA05), Czerna (DA05), Grodzisko (DA16), Jerzmanowice (DA06), Kobylany (DA15), Kraków (DA24), Krzeszowice (DA05), Nowa Wieś, I (DA24), Przedmość, II (CB26), Rząska (DA15), Tyniec (DA14), Zabierzów (DA15)
Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03), Kazimierz Dolny (EB68), Kraśnik (EB84), Michałówka (EB69), Opoka (EB63), Puławy (EB69), Rudnik (FB18), Turka (FB18), Wandzin (FB19), Wolica (EC80), Wrotków (FB07), Zaklików (EB72)
Wyżyna Małopolska
Dwikozy (EB52), Krzyżanowice (DA68), Sielec (DA39), Uniejów (DA28)
Wzgórza Trzebnickie
Skarszyn (XS58),

Dane na podstawie:
Weigel J.A.V. 1806, Siebold C.T. 1839, Schilling P.S. 1844, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Nowicki M. 1868, Brischke C.G.A. 1871, Stobiecki S. 1886, Kotula B. 1890, Smreczyński S. 1906b, Szulczewski A. 1908, Schumacher F. 1911b, Schumacher F. 1912a, Szulczewski A. 1913, Stobiecki S. 1915, Schmidt E. 1928, Scholz M.F.R. 1931, Engel H. et Hedicke H. 1934, Karl O. 1935, Engel H. 1938, Wagner E. 1941a, Polentz G. 1943, Smreczyński S. 1954, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1956b, Fedorko J. 1957, Strawiński K. 1957b, Strawiński K. 1957c, Cmoluchowa A. 1958, Kosicki S. 1958, Strawiński K. 1958a, Fedorko J. 1959, Strawiński K. 1959c, Stichel W. 1960, Strawiński K. 1960, Mikołajski M. 1961c, Strawiński K. 1962, Mikołajski M. 1962d, Kasprowicz A. 1963, Strawiński K. 1963, Cmoluchowa A. 1964, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968, Cmoluchowa A. 1971, Lechowski L. 1987, Lis J.A. 1987a, Trojan P. 1989, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. 1989b, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lis B. 1994, Skórka S. 1994, Trojan P. et al. 1994, Lis J.A. et Lis B. 1994b, Lis J.A. et al. 1995, Kocorek A. 1996, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Korcz A. et Paradowska R. 2000, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Abraszewska-Kowalczyk A. et Kowalczyk J.K. 2002, Korcz A. 2003, Hebda G. et Lis B. 2007, Chłond D. et Gorczyca J. 2009, Lis B. et Lis J.A. 2009, Bunalski M. et al. 2010, Lis B. 2010a, Korcz A. 2010b, Hebda G. 2011, Lis J.A. et al. 2012, Skora H. et al. 2013, Noga P. et Lis B. 2015

Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

IKONOGRAFIA I WSKAZÓWKI DO OZNACZANIA        LISTA GATUNKÓW

O PROJEKCIE        Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2017